Wizyta w fabryce Metabo

Główna fabryka Metabo znajduje się w Nurtingen pod Stuttgartem. Produkowanych jest tam większość elektronarzędzi z profesjonalnych linii, w tym szlifierki, młotowiertarki SDS-Plus, wiertarki udarowe i bezudarowe, narzędzia akumulatorowe a także ukośnice.

W Nurtngen znajduje się także centralny magazyn na Europę, centrum szkoleniowe, laboratoria oraz biura zarządu. 


Większość elektronarzędzi produkowanych jest od początku do końca we własnym zakresie – od projektu, poprzez wykonanie poszczególnych elementów, aż po ich złożenie. Fabryka wykonuje samodzielnie zarówno elementy stalowe i aluminiowe, jak również te z tworzyw sztucznych. Wszystkie surowce dostarczane do fabryki przechodzą test jakości zanim zostaną przyjęte do magazynu i przekazane na dział produkcji.

Fabryka dysponuje bardzo rozbudowanym parkiem maszynowym, co pozwala na wykonywanie dowolnych części potrzebnych do produkcji elektronarzędzi. W fabryce produkowane są nie tylko proste elementy mechaniczne, ale także skomplikowane podzespoły elektroniczne.

Chlubą fabryki jest zautomatyzowana linia produkcyjna do wytwarzania wirników oraz stojanów. Produkty te uchodzą za jedne z najlepszych na świecie - podobnie jak uchwyty wiertarskie, które Metabo dostarcza także innym wiodącym producentom elektronarzędzi.

Uzupełnieniem wizyty w fabryce jest szkolenie w Akademii Metabo gdzie można przetestować każde narzędzie z oferty. Akademia podzielona jest na sale z elektronarzędziami dla różnych branż. Po wykonanych próbach należy przyznać, że Metabo robi naprawdę dobre maszyny.

Niestety w fabryce obowiązuje zakaz robienia zdjęć i dlatego umieszczmy jedynie zdjęcia z części szkoleniowej.

 

 

UWAGA: Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie przez twoją przeglądarke ciasteczek (cookies)

Rozumiem

EU Cookie Directive Module Information